în Clisura Dunării
din Caraș Severin

TĂRÂMUL SĂLBATIC, FEERIC
ÎNTR-UN COLȚ DE VIS AL
CLISURII DUNĂRII DIN CARAȘ SEVERIN!

Pachet 1

Pachet 2

Pachet 3

Pachet 4

Ce se poate admira

Pachete turistice

Vizionează trasee ecoturistice în Clisura Dunării

Povești și locuri legendare

motive să vizitezi Clisura Dunării

Parteneriat Strategic

Asociația Dunărea Moldova Nouă împreună cu CNIPT Moldova Nouă și în parteneriat cu:

Pensiunea Danubio, Pensiunea Gernik, Pensiunea Casa Creța, Pensiunea Balkan, Pensiunea Casa Luca,
I.I. Mandachi Miliuana, Smile Danube, Ocolul Silvic Moldova Nouă, Discover Wild Danube

promovează pachete turistice în zona Baziaș-Berzasca.

Turismul se desfășoară din ianuarie până în decembrie 2021! Se asigură ghid de turism și transportul auto, la cerere, pe traseele turistice din zonă!

Pentru programarea unui sejur de povestit și la nepoți vă așteptăm la datele de contact:

asociatiadunareamoldovanoua@yahoo.com

Dezvoltarea turismului

Activități de agrement și petrecere a timpului liber; drumeții montane.

Protejarea mediului

• campanii ecologice
  • ecologizare pe Dunăre
  • ecologizare în Valea Mare

CULTURĂ și FORMARE

Proiecte și evenimente cultural-artistice prin implicarea comunității locale Moldova Nouă.

Promovarea zonei

Proiecte de promovare a Clisurii Dunării și Orașului Moldova Nouă pe plan național și internațional.

Ce se poate admira la noi?

Baziașul cu poarta de intrare a Dunării în țară, Balta Nera zonă avifaunistică și celebrele mânăstiri sârbești de la Baziaș, Zlatița și Cusici!

Golful Șușca cu ornitolog BIRD VIEW, Moldova Nouă cu faleza și vechiul port, ostrov Moldova Veche cu legenda mormântului lui Attila și a cailor sălbăticiți, satele cehești Gârnic, Sf. Elena, Bigăr cu cultura și tradițiile de sute de ani, peșterile Gaura cu Muscă, Grota Haiducească, Gaura Chindiei, cetățile medievale Sf. Ladislau, Drencova, castrul roman Vila Rustică, tabula Baross, parcul eolian Sf. Elena, morile de apa de pe valea Sicheviței și Gramensca, mânăstirile Baziaș, Zlatița, Gornea, turul producătorilor locali din Radimna, Pojejena. Gârnic, Sichevița, Coronini , Gornea, magnificul apus de soare de la Baziaș, dar și răsăritul și apusul soarelui din munții Locvei, izvorul mânzului și podul lui Dumnezeu, numai cu off-road!

Evenimente culturale a etniilor sârbești, cehești, dar și bănățene!

OFERTA SPECIALĂ

Unde vă petreceți timpul liber sau concediul? Simplu, în Clisura Dunării de Caraș Severin acest tărâm sălbatic, romantic, fabulous, încă prea puțin cunoscut, din sud vestul țării!

CLISURA DUNĂRII DIN CARAȘ-SEVERIN

VALABILE ÎN SEZON

Pachet 1

Pachet 2

Pachet 3

Pachet 4

PACHETE TURISTICE

Asociația Dunărea Moldova Nouă împreună cu CNIPT Moldova Nouă promovează patru pachete turistice în zona Baziaș-Berzasca, turismul în acest colț de rai se desfășoară pe toată perioada anului, din ianuarie până în decembrie 2021!

Opțional, puteți alege nouă servicii suplimentare. De asemenea, se asigură ghid de turism și transportul auto, la cerere, pe traseele turistice din zonă!

De la 1 mai 2021, 200-250lei/camera dublă cu micul dejun inclus, în funcție de pensiune

Pachetul 1

o noapte de cazare în cameră dublă cu micul dejun

Pachetul 2